Menu
Sport

Orientační běh

Areál pevných kontrol Podhůra

pro Vás společně připravily Městské lesy Chrudim, s.r.o. a Klub orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice.

V provozu je od jara 2013.

Areál pevných kontrol pro orientační běh umožňuje široké veřejnosti vyzkoušet si sport, jehož sloganem jsou slova Dobrodružství v přírodě. Stačí jen bystrá hlava, běžná fyzická kondice a můžete kdykoliv sami vyrazit do terénu.

V lesích v okolí rozhledny Bára je připraveno 23 kontrol v podobě barevně zvýrazněného dřevěného kůlu o výšce 1 m a průměru cca 15 cm. V občerstvení u rozhledny Bára, případně v restauraci Monako nebo v Infocentru ve Slatiňanech si může každý zdarma vyzvednout speciální mapu pro orientační běh v měřítku 1:10.000 a orientační běh si vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Návštěvníkům nabízíme tři typy tratí:

  • "S orienťákem začínám" - lehká trať pro úplné pro úplné začátečníky o délce cca 2 km s 8 kontrolami.

mapa - easy

 ke stažení ve formátu .pdf  mapa - easy,  popis kontrol

 

  • "Orienťák již znám" - náročnější trať pro sportovce či zdatnější turisty o délce necelé 4 km se 14 kontrolami.

mapa - difficult

ke stažení ve formátu .pdf  mapa difficult,  popis kontrol

 

  • "Z Báry na Monako" - trať spojující rozhlednu Bára s Restaurací Monako jinudy než po turistické značce, na které návštěvníky čeká 9 kontrol.

mapa - Bára - Monaco

 ke stažení ve formátu .pdf  mapa Bára - Monaco,  popisy kontrol

 

Pro zájemce máme připravenou mapu se všemi kontrolami, které si návštěvník buď sám pospojuje podle svého gusta či si to s kamarády rozdá ve scorelaufu (v závodu o to, kdo za určený časový limit nalezne více kontrol).

ke stažení ve formátu .pdf  mapa,  popisy kontrol

 

Mapy ke stažení a k tisku, stejně jako veškeré další potřebné informace k areálu, jsou dostupné také na webových stránkách Klubu orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice 

Kromě slovních popisů a piktogramů jsou na mapě a na těchto webových stránkách ke stažení také GPS souřadnice všech kontrol – areál by tedy mohl oslovit i vyznavače geocachingu.

 

Takže až někdy nebudete vědět, kam s rodinou, dětmi či kamarády na výlet, vyražte do „Areálu pevných kontrol pro orientační běh Podhůra“. Ať se Vám náš sport líbí!!!